Czy tanie opony letnie muszą być złej jakości?

car

Każdy kierowca bez dwóch zdań spotkał się z dużym dylematem podczas zmiany opon z zimowych na letnie. Dylemat ten polegał zapewne na decyzji, czy kupić opony w mniejszej cenie i zaoszczędzić, czy wydać trochę więcej, ale mieć pewność bezpieczeństwa na drodze. Ten artykuł pokaże, że nie trzeba wcale wybierać, bo tanie opony letnie mogą być także bezpieczne.

Opony letnie – czy aby na pewno muszą być nowe?

Za rozwiązanie problemu wspomnianego we wstępie często uważa się używane opony. Tanie opony letnie często zawdzięczają swoją cenę wcześniejszemu używaniu. Ich koszt jest czasami nawet parę razy mniejszy, przez co przyciągają do siebie wielu kierowców. Trzeba mieć się jednak na baczności, bowiem oszczędzanie w taki sposób może okazać się bardzo niebezpiecznie. Tanie opony letnie z drugiej ręki mają to do siebie, że nierzadko zdarza się, by były w złym stanie technicznym, który może spowodować tragedię podczas jazdy. Powinno uważać się także na opony bieżnikowe, czyli takie wykonane z używanej wcześniej gumy. Tanie opony letnie tego rodzaju także często ulegają uszkodzeniom, niestety głównie podczas jazdy.

Jakie opony letnie są zarówno tanie i bezpieczne?

Jak wynika z poprzedniego akapitu, zalecane jest, aby unikać używanych opon. Nie oznacza to jednak, że tanie opony letnie nie istnieją – na rynku dostępne są modele, które są nowe i bezpieczne, równocześnie nie kosztując fortuny (https://www.miwan.pl/). Zaliczają się do nich:

  • Apollo Alnac 4G 195/65 R 15 – są to tanie opony letnie, które są przyjemnie jak na tą cenę ciche i posiadają dobre parametry. Zaufania dodaje także 3-letnia gwarancja.
  • Nexen N Blue Eco 195/65 R 15 – mimo, że nie są tak ciche jak przedstawione wyżej, te tanie opony letnie oferują dobrą trakcję i są bardzo wytrzymałe.