Kiedy zainwestować w opony całoroczne?

Kiedyś warunki drogowe w kraju prezentowały się nieco inaczej. Okres zimowy wiązał się z niskimi temperaturami, a także dużą pokrywą śnieżną. Obecnie okres między listopadem a lutym jest znacznie cieplejszy, co skłania kierowców do oszczędzania.

Wysokiej klasy opony całoroczne

Wielu kierowców coraz częściej decyduje się na zakup dobrej jakości opon całorocznych, które mogą być użytkowane zarówno w gorących miesiącach letnich, jak i zimą. To pozwala na znaczną oszczędność pieniędzy przy zachowaniu optymalnych parametrów.

Nawet w sytuacji, w której opony typu całorocznego są droższe niż ogumienie na jeden sezon – możliwa jest znaczna oszczędność pieniędzy związana z ich zakupem, bowiem wystarczy jeden komplet.

Kiedy zdecydować się na zakup opon na cały rok?

Opony całoroczne szczególnie dobrze sprawdzą się w rejonach, w których temperatury nie są skrajnie niskie w ciągu roku. Z tego względu mogą nie być odpowiednie w terenach górskich, jednak w całej reszcie Polski – będą odpowiednim wyborem.

Warto się zdecydować na zakup tego typu opon również kiedy auto nie jest użytkowane często. Podczas jazd na krótkich odcinkach opony nie zdążą się nagrzać nawet przy wysokich temperaturach, dlatego można sobie pozwolić na taką oszczędność.