Dlaczego protektory są tak ważne?

ochraniacz

Kiedy zaczynamy jeździć na motocyklu lub dopiero co interesujemy się tym zagadnieniem, to kiedy coraz bardziej się zagłębiamy w tę tematykę, to coraz częściej spotykamy się z pojęciem protektorów. Czym są protektory oraz czy faktycznie powinniśmy je posiadać? Nad tym warto się zastanowić.

Czym są protektory?

Protektory są to, innymi słowy, ochraniacze. Zazwyczaj ochraniacze motocyklowe służą w swojej podstawowej wersji do ochrony kolan, łokci oraz grzbietu. Ochraniacze motocyklowe jest to właściwie integralna część z odzieżą motocyklową, taka jak kurtka czy spodnie. W odzieży tej są zawsze specjalne kieszenie, w które możemy wsunąć ochraniacze. Najlepiej jest samemu zobaczyć jakie protektory są w ofertach sklepów i w jakich cenach można je otrzymać, dobrym źródłem będzie ten sklep: https://moto-tour.com.pl/pl/menu/zbroje-ochraniacze-slidery-14122.html ze względu na szeroki wybór.

Czy należy mieć protektory?

Ochraniacze na motor są to elementy poprawiające bezpieczeństwo, więc tutaj w zasadzie nie ma co owijać w bawełnę. Każdy prowadzący jednoślad, jeśli będzie miał protektory, to będzie bezpieczniejszy. Jeśli kupujemy odzież motocyklową, to trochę bez sensu byłoby nie zainwestować w protektory.

Protektory oczywiście są dla jednych bardziej istotne, a dla innych mniej. Oczywiście rolę decydującą ma tutaj prędkość, z jaką jeździmy. Im większa prędkość, tym ryzyko poważnego urazu jest większe, a protektory to ryzyko zmniejszają. Podczas jazdy na motocyklu ryzyko poważnego urazu wrasta logarytmicznie wraz z rozwijaną prędkością, więc protektory są gównie zalecane osobom, które jeżdżą na tak zwanych ścigaczach.

Warto podkreślić, że protektory podobnie jak inne elementy ochronne mają swoje klasy ochrony i tutaj też na to trzeba zwracać uwagę.