Odzież motocyklowa – jak wybrać?

odzież motocyklowa

Odzież na motocykl ma być nie tylko wygodna oraz ładna, ale ma stanowić też zabezpieczenie wybranych części ciała osoby kierującej motocyklem. Kierowca motoru w czasie wypadków narażony będzie na różne urazy, a w najgorszym przypadku może nawet odnieść śmierć. Odzież motocyklowa może ochronić go przed najgorszym, lub przed zostaniem do końca życia kaleką. 

Czym jest odzież motocyklowa?

Na rynku dostępne są różne produkty, które można określić jako odzież na motor, dlatego nie łatwo jest znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. Jednakże, jakąś odzież trzeba wybrać, gdyż nieodpowiednio ubrany kierowca motocykla nie może w żadnym przypadku wsiąść na motor. Ciekawy asortyment tego typu produktów ma w swojej ofercie sklep Moto-Tour.

Odzież na motor – zadania, zalety 

Najważniejsze zadanie odzieży na motocykl, to poprawa bezpieczeństwa motocyklisty na drodze. Jeśli motocyklista nie założy specjalnego stroju, naraża własne życie. 

Zaletą ubrania na motocykl jest także to, iż poprawi ono komfort podróżowania. Zwykle kurtki motocyklowe posiadają ciasno skrojone nogawki i rękawy, za sprawą czego nie trzepoczą one na wietrze, zaś kurtka nie zachowuje się niczym hamujący nas spadochron. Przeznaczone dla motocyklisty obuwie umożliwia samodzielne wracanie z garażu do domu, bez odczuwania bólu w stawach skokowych. Istotna część ubrania motocyklisty to także rękawice, które ochronią dłonie i nie pozwolą na ich ewentualne wychłodzenie. Zapewnią idealny kontakt z kierownicą w motocyklu. Jeżeli dojdzie do wychłodzenia skrajnego dłoni, nie będą one w stanie naciskać hamulca czy sprzęgła.