Jakie występują kaski motocyklowe?

Dla laika kask motocyklowy to po prostu kask i nie widzi w tym temacie większego rozróżnienia na poszczególne modele i typy. Na szczęście taka osoba nie jeździ na motocyklu, ponieważ bardzo szybko mogła by swoją niewiedzą doprowadzić do sporego nieszczęścia, ponieważ nie dość, że kaski występują w dość sporej ilości odmian, to w dodatku określone modele wypływają bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy.

Od czego zależy konkretny typ?

Z zewnątrz kaski motocyklowe różnią się pomiędzy sobą zaledwie estetyką, malowaniem i może czasem kształtem. Gdy jednak przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej, widać, że takie myślenie jest bardzo płytkie i powierzchowne, ponieważ kask motocyklowy, aby spełniał swoje zadanie musi być bardzo dobrze dobrany pod kątem jego przeznaczenia, czyli środowiska w którym będzie pracował, oraz oczywiście rodzaju motocykla na którym będzie się w nim jeździło.

Najpopularniejsze modele

Zdecydowanie najpopularniejszym modelem kasku motocyklowego jest kask szczękowy. Jego nazwa pochodzi ze sposoby otwierania się wizjera, który można swobodnie podnosić do góry.
Jest to kask bardzo wygodny i w miarę uniwersalny. Niestety z powodu mechanizmu wizjera jest również nieco ciężki i dość głośny.
Innym typem kasku jest kask otwarty, czyli tzw. orzeszek. Zapewnia on doskonałą wentylacje, jednak stosunkowo małą ochronę przed wiatrem. Z tego powodu jest bardzo polecany w stosowaniu głównie do miasta, i najlepiej na maszyny charakteryzujące się stosunkowo małymi prędkościami np. skuterami.