Zalety dobrego miernika lakieru

miernik grubości lakieru

Miernik lakieru to urządzenie potrzebne przy posiadaniu samochodu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie sprawdzić stan karoserii każdego samochodu.

Jaki miernik lakieru wybrać?

Na rynku istnieje na prawdę bardzo wiele mierników lakieru. Automatyczne wyłączenie po dwóch minutach bezczynności to ogromna zaleta tego urządzenia, ponieważ w ten sposób jesteśmy w stanie zaoszczędzić baterię. Jeżeli chcemy mieć pewność, czy stan samochodu jest zgodny z opisem sprzedającego – zakup dobrego miernika lakieru to podstawa. Tylko to urządzenie może nam zagwarantować to, że nie zostaniemy oszukani. Gdy zaopatrzymy się w mierniki lakieru jesteśmy w stanie samodzielnie ocenić  ilość powłoki lakieru naszego przyszłego samochodu.

Gdzie stosuje się mierniki lakieru?

Urządzenie to stosuje się w wielu miejscach, gdzie występuje kontakt z samochodem. Najczęściej znajdziemy je w komisach samochodowych. Spotkamy je również w warsztatach samochodowych, lakierni samochodowej, u blacharza lub lakiernika. Indywidualni klienci również coraz częściej zaopatrzają się w to urządzenie, ponieważ właśnie w ten sposób mogą samodzielnie sprawdzić stan nadwozia. Fabryczna grubość powłoki lakierniczej waha się od 70um do nawet 200um.

Aby nie zostać oszukanym, należy sprawdzić jak najwięcej miejsc, miernikiem lakieru, najlepiej działać symetrycznie. Należy sprawdzić cały samochód.  W ten sposób możemy być pewni, że kupimy dobre auto.