W jaki sposób wykonać montaż podłokietników samochodowych?

podłokietniki

Podłokietniki samochodowe należą do najbardziej przydatnych elementów podczas długiej podróży samochodem. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie auta są wyposażone w ten produkt. W przypadku starszych modeli konieczny jest zakup tego produktu.

W jaki sposób powinien być wykonany montaż podłokietników samochodowych?

Rekomendowane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie podłokietników dokładnie zmierzenie odległości pomiędzy siedzeniami w samochodzie, a następnie upewnienie się czy pożądany model podłokietników samochodowych będzie idealnie pasował.

Warto mieć świadomość, że montaż będzie niezwykle prosty w przypadku modeli dedykowanych, ponieważ wykorzystane będą fabryczne mocowania. Z kolei uniwersalne podłokietniki samochodowe Carmager wyposażone zostały przez producentów w specjalny stelaż, który będzie pozwalał nie tylko na przykręcenie do tunelu środkowego, ale również jakiegokolwiek innego elementu, który będzie znajdował się między siedzeniami.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że do zainstalowania omawianych podłokietników samochodowych w zupełności wystarczą śrubokręt oraz akcesoria montażowe. W zdecydowanej większości przypadków są one nawet dostarczone razem z produktem. Rekomendowane jest podjęcie decyzji o zakupie podłokietnika, ponieważ może on nie tylko zdecydowanie poprawić funkcjonalność wnętrza, ale również komfort jazdy przede wszystkim na dłuższych trasach.

Najprostsze podłokietniki do samochodu dostępne na rynku kosztują około 40 złotych. Z kolei osoby planujące zaopatrzenie się w model dedykowany muszą przeznaczyć na ten cel kwotę 100 złotych.