Dobre bagażniki rowerowe na hak

bagażnik rowerowy na hak automotohit

Wiosna to początek sezonu rowerowego. Fajnie jest móc zabrać swój jednoślad gdzieś poza miasto, na przykład na wyjazd na majówkę, inny długi weekend lub po prostu wakacje. Aby bez problemu na dłuższą odległość przetransportować nawet kilka rowerów, najlepiej kupić bagażnik rowerowy na hak.

Bagażniki rowerowe na hak

Bagażniki do przewożenia rowerów, które montowane są z tyłu samochodu na hak, to najlepsza opcja jeżeli do przetransportowania jest kilka jednośladów. Są one na tyle stabilne i bezpieczne, że transport rowerów nie będzie stanowił większego utrudnienia. Poza tym tak bardzo nie zwiększają oporu samochodu w trasie – jednym słowem łatwiej jest utrzymać pożądaną większą prędkość gdy bagażnik zamontowany jest z tyłu na haku.

Gdzie kupić bagażniki rowerowe?

Oczywiście tego typu bagażnik rowerowy na hak to nie jest jedyna możliwość, jednak z reguły sprawdza się naprawdę najlepiej. Ile kosztuje tego typu dobry bagażnik? Najczęściej można kupić go już nawet za około 300 zł, jednak powiedzmy sobie szczerze  – tyle zwykle kosztują raczej marnej jakości modele. W większości przypadków taki bagażnik to jednak większy wydatek, jednak pasuje do większości samochodów osobowych, montuje się go w prosty sposób. Wystarczy zatem poświęcić na to dosłownie kwadrans, aby bezpiecznie i stabilnie umiejscowić na takim bagażniku swoje rowery. Najlepiej szukać go w sklepach motoryzacyjnych jak np. AutoMotoHit lub po prostu przez internet. W sklepach online można liczyć na duży wybór bagażników rowerowych na haki.