Wybór pierwszego auta

Nie każdy uwielbia chwile przełomowe w swoim życiu. Są jednak takie zmiany, które przywołują uśmiech na ustach wielu osób. Jest taki moment, który wprawia w szaloną radość nawet największych introwertyków. To czas, w którym przychodzi nam wybrać nasz pierwszy samochód – auto, które będziemy użytkować przez najbliższe lata.

Pierwsze auto nie musi być przecież limuzyną!

Planując zakup swojego pierwszego pojazdu nie powinniśmy się kierować wygórowanymi oczekiwaniami – szczególnie wtedy, gdy dysponujemy mocno okrojonymi funduszami. Niedoświadczony kierowca powinien wybrać auto, które będzie kompaktowe, łatwe w użytkowaniu i proste w prowadzeniu. Moto-spece na pierwsze auto polecają znane modele miejskie takich marek jak Volkswagen, Fiat czy Opel. Głównym kryterium wyboru, oprócz tych wyżej wspomnianych, będzie także bezpieczeństwo konstrukcji całego pojazdu. To młodzi, niedoświadczeni kierowcy są najbardziej narażeni na kolizje i wypadki, dlatego warto wybrać samochód, który będzie posiadać dużą strefę kontrolowanego zgniotu, masywne lusterka boczne i nienaganny układ hamulcowy.

Klimatyzacja samochodowa, elektryczne szyby i lusterka – czy te bajery są potrzebne?

Jeszcze kilkanaście lat temu mogłoby być to fanaberią. Dzisiejsze pojazdy posiadają dodatkowe wyposażenie i nie jest to nic dziwnego! Sprawna klimatyzacja samochodowa czy elektryczne elementy auta są całkowitą normą i często spotykanym wyposażeniem pojazdu – stąd też nie powinniśmy ich unikać. Świadczyć to może nawet o pozytywnej cesze pojazdu – jeżeli wyposażenie dodatkowe działa nienagannie, to mamy dużą pewność, że samochód był użytkowany w sposób prawidłowy i nie brał udziału np. w poważniejszej kolizji.