Dodge Challenger

Prawdziwym sukcesem motoryzacyjnym Stanów Zjednoczonych było wyprodukowanie, w latach 70 tych, Dodge a Chalklenger a. Auto to było charakterne, mocne i miało ciekawy wygląd. Dzięki niemu wielu młodym ludziom dano możliwość ścigania się prawdziwie sportowymi autami. Dodge Challenger był produkowany w latach siedemdziesiątych dwukrotnie i za każdym razem wprowadzono do jego produkcji innowacje.

Jaki był?

Dodge Challenger (zobacz na Devil Cars) to pojazd wyprodukowany w latach 1970 – 1974 i 1978 – 1983. Jak na tamte czasy był to prawdziwy potwór szos. Zastosowano przy jego produkcji aż dwanaście propozycji silników. Proponowano więc model z silnikiem sześciocylindrowym o pojemności 3,7 litra i o mocy 110 KM, model z silnikiem V8 o pojemności 5,2 litra oraz o mocy 150 KM oraz, między innymi, model z silnikiem o pojemności 7 litrów i o mocy 425 KM.
Dodge Challenger był prawdziwym wyzwaniem, zarówno dla producentów jak i dla chętnych do jego użytkowania.

Powrót legendy

W latach 2008 i 2009 legenda powróciła z powrotem. Dodge stał się jeszcze bardziej mocniejszy i jeszcze bardziej lepszy. Zaczęto produkować pojazd o następujących parametrach:
– trzy wersje silnikowe V6, V8 HEMI i SRT HEMI V8,
– trzy wersje pojazdu: ST, R/T i SRT 8
– wyposażono super jego wnętrze,
– stworzono jeszcze lepsze i ciekawsze nadwozie.
Pojazd stał się dostępny cenowo dla swoich fanów. Produkcja tego modelu pozwoliła na jeszcze większe wyzwania i na stworzenie super pojazdu sportowego.
Dzisiaj pojazd ten jest nadal legendą amerykańskiej motoryzacji.