Kupowanie nowego auta w salonie

dobry salon samochodowy z białegostoku

Salony samochodowe wciąż prześcigają się w nowych i atrakcyjnych ofertach sprzedaży samochodów. Wiele z nich warte jest uwagi. Kupno nowego samochodu prosto od dealera ma wiele zalet.

Ogromną zaletą kupna samochodu w salonie jest to, że możemy dopasować go do własnych potrzeb. W przypadku samochodu używanego stoimy przed wyborem konkretnego auta. Może kupić lub szukać innego. W przypadku salonu możemy skonfigurować wyposażenie pod własne potrzeby. Każde auto ma wyposażenie podstawowe, ale sprzedawcy oferują także dodatkowe. Możemy je skonfigurować wedle własnych potrzeb. O wyborze koloru samochodu już nie wspominając.

Dużym plusem zakupu auta prosto od dealera jest także model płatności. W przypadku auta używanego opłata musi nastąpić z góry i to najczęściej w gotówce. Salon samochodowy Białystok oferuje nam płatność rozłożoną w ratach. Ponadto salony oferują także auta w leasingu. Można zatem kwestie finansowe dopasować do swoich możliwości. Nie zapominajmy także o tym, że nowe samochody zakupione w salonie objęte są gwarancją.

Kupując auto z salonu warto także zaczekać na odpowiedni okres. Zwykle jest to początek roku. Dlaczego? Ponieważ wtedy większość salonów organizuje akcje wyprzedażowe poprzednich roczniku. Można zatem nabyć upatrzony samochód dużo taniej niż jeszcze kilka miesięcy wcześniej.

Pamiętajmy jednak, że nawet w momencie zakupu auta w salonie od razu nim nie wyjedziemy. Aby było to możliwe należy załatwić kilka formalności. Przede wszystkim z salonu należy odebrać pełną dokumentację samochodu. Następnie z dokumentacją oraz umową udać się do wydziału komunikacji zarejestrować samochód. Kolejnym krokiem jest wykupienie polisy OC. Dopiero mając w ręku tablice rejestracyjne o polisę OC wracamy do salonu w celu odbioru samochodu. Teraz możemy wyjechać na drogę i cieszyć się jazdą.