Jak wybrać auto serwis?

Jak wiadomo wybór auto serwisu, w którym zostanie dokonana naprawa samochodu nie należy do łatwych zadań. Jest on bowiem zdecydowanie trudniejszy niż mogłoby się wydawać. Czym powinien się zatem sugerować właściciel samochodu lub kierowca przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze auto serwisu? Na jakie kwestie powinien zwrócić szczególną uwagę?

Jak najprościej sprawdzić, że dany auto serwis jest profesjonalny?

Kierowca lub właściciel samochodu, by dowiedzieć się, że dany auto serwis jest profesjonalny powinien sprawdzić czy sporządzany jest w nim protokół zdania auta. Nie chodzi tutaj oczywiście o zabezpieczenie klienta, ale również danego auto serwisu. W protokole znajdują się bowiem wszystkie informacje o dotychczasowych usterkach, a także stan licznika paliwa czy przebieg. Na podstawie protokołu kierowca samochodu będzie miał możliwość dochodzenia swoich praw, jeżeli okazałoby się, że mechanice dokonali zepsucia danej części. Podczas oddawania uszkodzonego samochodu ustala się także dokładny zakres naprawy i przewidywaną cenę usług.

Przebieg naprawy auta w warsztacie

Profesjonalny auto serwis zawsze najpierw zadzwoni do klienta, a następnie ustali z nim ewentualne rozszerzenie zakresu naprawy, uprzedzając wcześniej o ile wzrosną koszty. Mechanik powinien w momencie odbioru samochodu pokazać klientowi wyeksponowane, stare części, co będzie dla kierowcy potwierdzeniem, ze faktycznie wymagały one wymiany. Można również poprosić mechanika, aby dokładnie wytłumaczył, co zostało wykonane w pojeździe. W przypadku, gdy wymieniono oleje czy płyny, można poprosić o zwrot niewykorzystanych w pełni opakowań.