Dlaczego gumowe dywaniki samochodowe są lepsze niż welurowe?

Wielu kierowców nie przywiązuje zbyt dużej uwagi do posiadanego typu dywaników. Wybierają pierwsze z brzegu modele, bez żadnej refleksji nad ich zastosowaniem oraz typem. Powoduje to później wiele kłopotów, których łatwo dałoby się uniknąć.

Rodzaje dywaników

 

Na rynku zakupić można dwa rodzaje dywaników samochodowych: welurowe i gumowe. Choć wersja z weluru kusi bardzo ładnym wyglądem i możliwością doboru określonego koloru pod posiadany gust, to często jest to bardzo niewłaściwy wybór, chociażby w okresie zimowo jesiennym, gdy ilość brudu jaka dostaje się do auta jest o wiele większa.

Dlaczego wersja gumowa?

 

Gumowy dywanik samochodowy polecany jest przede wszystkim z czysto praktycznych powodów.

Po pierwsze chroni podłogę auta przed wilgocią. Wersja welurowa potrafi przepuszczać wilgoć, szczególnie gdy jest jej dość dużo. Guma wszystko zatrzymuje na swojej powierzchni. Nie powstają w ten sposób zniszczenia, ale także nieprzyjemny zapach, który wywołany jest przemokniętym welurem, który przez długi czas pozostawania w takim stanie, może nawet zacząć lekko gnić.

Po drugie, wersja gumowa jest o wiele ekonomiczniejsza. Poddawane ciągłemu niszczeniu dywaniki welurowe, rzadko kiedy docierają do końca zimy w aucie. Często ich wymiana konieczna jest już nawet po kilku tygodniach. Wersja gumowe może przejeździć z kierowcą nawet do kilku ładnych lat. Dywaniki samochodowe AutoMotoHit.pl nie są co prawda dużym wydatkiem, jednak mimo wszystko warto jest takie oszczędności wprowadzać.