Ubrania na motocykl – buty motocyklowe, kask i inne

buty daytona

Jazda motocyklem to wspaniała sprawa, ale kiedy zastanawiamy się nad zakupieniem motocykla, powinniśmy mieć również na uwadze fakt, że sam motocykl to nie wszystko. Oczywiście mamy również obowiązkowy kask, który będziemy musieli kupić, ale nawet jeśli kask mamy to nie koniec zakupów.

Buty na motor, kurtka, rękawice

Kiedy chcemy oddać się jeździe motocyklem w większym zakresie, to nie obędziemy się bez zakupów odpowiedniej odzieży. Podstawowe minimum dla nas to jest obuwie motocyklowe, kurtka oraz rękawice. Oczywiście te rzeczy mają dla nas dwojaki wymiar. Po pierwsze zapewniają nam zdecydowanie większy komfort, co ma tym większe znaczenie, im dłużej jeździmy. Po drugie maja bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo.

Wszelkie ubrania oraz buty na motor znaleźć można w tym sklepie w bardzo dobrych cenach i z dużym wyborem, dlatego warto tam zajrzeć.

Jaką odzież kupować?

Jeśli nie jesteśmy doświadczeni w zakupach odzieży na motor, to najbezpieczniej jest kupować odzież z naturalnej skóry (oczywiście, jeśli nie ma przeciwwskazań etycznych). Jeśli skóra nas nie interesuje, to powinniśmy zwrócić się w kierunku odzieży wykonanej z materiałów membranowych.

Czy opłaca się kupować ubrania używane?

Kompletny strój na motor może kosztować naprawdę spore pieniądze, dlatego często zastanawiamy się nad kupnem odzieży używanej. Takie ubranie motocyklowe jak kurtka, buty na motor czy rękawice oczywiście można kupować z drugiej ręki, jednak dobrze jest zwrócić uwagę, czy takie ubrania nie są nazbyt zużyte. W takim wypadku naprawdę skórka nie jest warta wyprawki. Dobrze jest również kupować ubrania, które mają oryginalne metki, ponieważ wówczas możemy zweryfikować rodzaj materiału.