Jak uprzyjemnić sobie jazdę motocyklem, za pomocą podgrzewanych manetek?

motocykl

Jazda na motocyklu Jest to wspaniałe hobby, jednak niestety często zdarza się, że jest to hobby, które jest również związane ze sporą ilością niedogodności. Pomyślmy o tym, w jaki sposób można by niektóre z nich zmniejszyć lub zniwelować całkowicie.

Wychłodzenie dłoni – podgrzewane manetki

Podczas jazdy w niskich temperaturach lub nawet jeżeli jest dość ciepło, ale przez dłuższy czas jedziemy z dużą prędkością, nasze dłonie mogą się dość mocno wychłodzić. Ma to wpływ oczywiście na dwie rzeczy, czyli na komfort jazdy oraz też na bezpieczeństwo, ponieważ oczywiście nasze dłonie operują między innymi manetką gazu oraz hamulca. Z tego to powodu wymyślono coś takiego jak podgrzewane manetki. Podgrzewane manetki motocykla, jest to urządzenie, które można dość łatwo zainstalować w motocyklu. Jeżeli nawet nie posiadamy manetek fabrycznych można je dość łatwo zamontować. Są one sterowane najczęściej za pomocą przycisku, który je włącza oraz potencjometru suwakowego, za pomocą którego możemy ustawiać siłę grzania. W internecie nie brakuje dobrych ofert na podgrzewane manetki jak tutaj: https://moto-tour.com.pl/pol_m_Dla-motocykla_Ergonomia_Podgrzewane-manetki-14228.html, dlatego warto korzystać.

Komunikacja na motocyklu

Na motocyklu bardzo często jeździmy w większych grupach. W takiej sytuacji problematyczna jest komunikacja, ponieważ nie możemy korzystać na przykład z telefonu komórkowego, a zatrzymywanie się co chwilę, aby się w jakiejś sprawie dogadać, na pewno byłoby uciążliwe. W tej sytuacji przyda nam się na najlepiej kask oraz system do łączności bezprzewodowej, który jest z takim kaskiem zintegrowanym. Wiele kasków możemy połączyć radiowo i dzięki temu możemy swobodnie się komunikować na bieżąco.