O czym należy pamiętać podczas nakładania wosku syntetycznego na auto?

Każdy z kierowców doskonale wie, że wosk syntetyczny jest jedną z najskuteczniejszych metod, która służy nie tylko ochronie, ale również i pielęgnacji lakieru. To właśnie w ten sposób można zabezpieczyć karoserię przed mikrouszkodzeniami, a także nada jej pięknego blasku, co znacznie podniesie walory estetyczne pojazdu. Wielu kierowców tego typu zabieg pielęgnacyjny, przy użyciu wosku syntetycznego może przeprowadzić we własnym zakresie. Niemniej jednak, o czym należy pamiętać?

Niezbędne jest odpowiednie przygotowanie lakieru

Odpowiednie przygotowanie lakieru, przed nałożeniem wosku syntetycznego jest absolutnie niezbędne. Produkt może zostać położony jedynie na zadbaną i czystą powierzchnię, która dodatkowo powinna być wolna od defektów lakierniczych. Wówczas nałożenie wosku syntetycznego, da zadowalające rezultaty.

Auto należy więc dokładnie umyć, a następnie sprawdzić, czy na powierzchni karoserii nie występują nierówności. Jeśli okaże się, że niezbędne będzie wykonanie niewielkich poprawek lakierniczych np. usunięcia rys, warto wykorzystać odpowiednią pastę ścierną. W przypadku upartych zabrudzeń, warto wykonać glinkowanie lakieru. Nie można zapomnieć również o odtłuszczeniu karoserii przed nałożeniem wosku syntetycznego.

Jakie warunki są odpowiednie do nałożenia wosku syntetycznego?

Wosk syntetyczny nie może być nakładany na karoserię w dni upalne, pod gołym słońcem. Pojazd musi zostać ustawiony w cieniu, a lakier w dotyku musi być chłodny. Nałożenie wosku syntetycznego na rozgrzaną karoserię może przynieść bardzo negatywny rezultat.

Jeśli warunki pogodowe nie są sprzyjające, warto postarać się o wynajęcie garażu lub innej przestrzeni, w której spokojnie będzie można nałożyć wosk syntetyczny na lakier. Warto pamiętać, że auto, po procesie woskowania nie powinno stykać się z wodą, przez co najmniej dobę.