Zalety leasingu aut

leasing w dobrej cenie jest opłacalny

Leasing samochodowy jest aktualnie bardzo popularny. Dzieje się tak dlatego, ponieważ rozwiązanie to posiada bardzo wiele atrakcyjnych zalet.

Dobry samochód w niskiej cenie

Największą zaletą leasingu samochodowego jest przede wszystkim to, że możliwe jest wybranie tak naprawdę każdego możliwego samochodu, a raty nie będą i tak wysokie. Decydując się na kupno auta trzeba zapłacić za nie bardzo wiele. Z kolei kredyty udziela się do pewnej, indywidualnej dla każdej osoby wysokości. Każdy posiada nieco inną zdolność kredytową. W efekcie kupno luksusowego samochodu nie jest możliwe w przypadku wszystkich osób. Z kolei na leasing każdy może sobie pozwolić. Wystarczy opłacać miesięczne raty w wysokości określonej w umowie i jeździć naprawdę dobrym samochodem.

Zużywanie się samochodu

Ważne jest również to, że leasingobiorca nie ponosi kosztów zużywania się samochodu. Jest on zobowiązany do naprawy bieżących usterek, jednak jeżeli chodzi o te, które są związane ze zużywaniem się auta, to koszty ponosi jego właściciel. Biorąc samochody w leasing wyklucza się możliwość posiadania starszego samochodu, którego sprawność wnosi wiele do życzenia. Tak naprawdę więc cały czas można jeździć nowymi, dobrymi samochodami przy stałym opłacaniu podobnych rat. Oczywiście drobne usterki należy samodzielnie naprawiać, również ponosi się koszty wymiany oleju i innych podobnych rzeczy. W momencie jednak, kiedy zepsuje się coś, co ewidentnie nie jest winą leasingobiorcy, to nie ponosi on kosztów naprawy.

Niższy podatek

Ponadto jeżeli samochód jest własnością firmy, to koszty leasingu wlicza się w koszty przedsiębiorstwa. Podatki opłacane z tego tytułu są więc znacznie niższe. Dlatego też bardzo często właściciele przedsiębiorstwa, czy nawet mniejszych firm decydują się na podpisanie umowy leasingowej. Jest ona dla nich zwyczajnie opłacalna.