Jakie korzyści płyną z zakupu samochodu z salonu?

zakup auta od dealera

Wiele osób twierdzi, że zakup samochodu z salonu to wyrzucenie pieniędzy w przysłowiowe błoto. Z reguły twierdzenie to wynika z faktu spadku ceny danego samochodu w momencie wyjechania nim z salonu samochodowego Nord Auto. Szerokie grono osób twierdzi też, że przecież to tylko pojazd, który i tak w końcu zacznie się psuć, więc po co tracić pieniądze? Oczywiście część tych opinii ma wiele wspólnego z prawdą, jednak warto pochylić się nad korzyściami, jakie oferuje nam salon samochodowy, a które są niewątpliwie niekwestionowane.

Jakie korzyści płyną z zakupu samochodu z salonu?

Przede wszystkim największą zaletą jest fakt, że staniemy się pierwszymi właścicielami pojazdu. Ma to spore znaczenie, ponieważ mamy stuprocentowy wpływ na eksploatacje naszego samochodu. W przypadku samochodów używanych bardzo często nabywca jest którymś z kolei właścicielem auta przez co może się okazać, że samochód był mocno żyłowany, przez co jego stan też nie jest najlepszy.

Ponadto dealer samochodowy daje nam kilkuletnią gwarancję na samochód w związku z czym możemy być spokojni, że w sytuacji jakiejkolwiek usterki, która rzecz jasna nie powstała z naszej winy, zostanie nam ona naprawiona nieodpłatnie.

Niekwestionowaną zaletą samochodu z salonu jest także to, że wszystkie części, które posiada są nowe, w związku z czym przez długi czas nie trzeba będzie ich wymieniać, a tym samym wydawać sporych ilości pieniędzy. W przypadku samochodu używanego jest zupełnie na odwrót.

W związku z powyższym sami widzimy, że zakup nowego samochodu niesie ze sobą wiele niekwestionowanych korzyści, dlatego warto to rozważyć podczas podejmowania decyzji zakupowej.