Tor wyścigowy Poznań. Poznaj jeden z najlepszych torów w Polsce

tor Poznań

Położony niedaleko poznańskiego portu lotniczego Tor Poznań jest dzisiaj najnowocześniejszym torem wyścigowym w Polsce, na którym regularnie odbywają się różne imprezy sportowe.

Tor wyścigowy w Poznaniu

Tor wyścigowy znajdujący się w Poznaniu, który określany jest jak Tor Poznań, jest uznawany za jeden z najlepszych torów do jazdy samochodami i motocyklami w Polsce. Jego otwarcie miało miejsce 1 grudnia 1977 roku.

tor Poznań

Ten liczący sobie ponad 4 kilometry tor wyróżnia się dynamicznymi zakrętami i długą prostą mającą 560 metrów, dzięki czemu doskonale nadaje się do testowania możliwości sportowych samochodów.

Tor Poznań – najważniejsze parametry:
Nawierzchnia: asfalt.
Kierunek jazdy: zgodnie ze wskazówkami zegara.
Długość: 4083 metry.
Szerokość: 12 metrów.
Długość najdłuższej prostej: 560 metrów.
Liczba zakrętów: 14.
Rekord okrążenia: 1 minuta 24,544 sekund – Jakub Śmiechowski samochodem Dallara F308.

Tor wyścigowy Poznań – imprezy

Na torze w Poznaniu regularnie odbywają się różne eventy sportowe o randze krajowej i międzynarodowej. Główne wydarzenia organizowane w tej lokalizacji to między innymi Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych, rajdy KJS.

Dodatkowo, tor wyścigowy Poznań udostępniany jest dla osób prywatnych – można pojeździć na nim wypożyczonymi sportowymi samochodami.

Przy torze znajduje się rozbudowane zaplecze eventowe, na którym istnieje możliwość organizacji imprez okolicznościowych, biznesowych.