Woskowanie auta – po co to robić?

wosk samochodowy

Okazuje się, że aby skutecznie dbać o karoserię swojego samochodu, nie wystarczy tylko regularne mycie. Istnieją środki i sposoby, które dodatkowo zabezpieczają tę powłokę przed korozją i działaniem czynników zewnętrznych. Ochrona lakieru pozwala cieszyć się przez długie lata dobrym wyglądem pojazdu, a w momencie, gdy chcemy je sprzedać, pozwala osiągnąć lepszą wartość transakcji. 

Zalety woskowania

wosk samochodowy

Głównym produktem z tej grupy jest wosk do samochodu. Poza względami estetycznymi, ponieważ pokryty preparatem pojazd błyszczy i prezentuje się atrakcyjnie, wosk ma także szereg właściwości ochronnych. Przede wszystkim zabezpiecza karoserię przed korozją. Sprawia, że woda spływa po śliskiej powierzchni, a brak długotrwałego kontaktu z podłożem niweluje ryzyko pojawienia się rdzy. Sprawdza się tu znana z medycyny zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Woskowanie auta odbija też promieniowanie UV, a w efekcie mniejsza ekspozycja na promienie powoduje, że lakier wolniej blaknie. Tak zabezpieczona powierzania nawet po latach wygląda jak pierwotna, fabryczna barwa. Wosk samochodowy ma także czysto praktyczne zastosowanie. Pokryty nim pojazd dużo łatwiej utrzymać w czystości. Brud i kurz nie przywierają do lakieru, przez co już samo spłukanie daje bardzo dobre efekty.

Wosk samochodowy, dostępny jest na: https://shiningcar.pl/woskowanie-lakieru

Jaki rodzaj wosku do samochodu wybrać?

Spośród tego rodzaju preparatów można wybierać spośród wosków płynnych i twardych. Pierwsze są łatwe w nakładaniu, ale efekt po ich zastosowaniu nie jest zbyt trwały. Do aplikacji wosku twardego trzeba się nieco przyłożyć, ale za to dłużej możemy cieszyć się błyszczącą karoserią.