Kurtka motocyklowa – jak ją dobrać?

kurtka motocyklowa

Statystycznie rzecz ujmując, kurtka motocyklowa to – zaraz po rękawicach najczęściej nabywany element motocyklowego ubrania. Warto dodać, iż kurtki motocyklowe, nie należą też do tanich akcesoriów. Niestety ciągle na drogach widać dużo osób jeżdżących na motocyklach, które nie mają dopasowanych kurtek. Pamiętajmy, iż wyłącznie dobrze dopasowana odzież jest gwarantem bezpieczeństwa. W razie wypadków, ochraniacze nie będą się przesuwały, zaś kurtka się nie podwinie. 

Jak powinno się dopasować kurtkę na motocykl? 

Niezbędny w tym przypadku będzie centymetr krawiecki. Zacząć należy od właściwych pomiarów. Zmierzmy obwód klatki piersiowej oraz talii w ich najszerszym miejscu. Następnie sprawdźmy tabelę rozmiarów i odnajdźmy w niej, taki, który odpowiada najbardziej posiadanym wymiarom. 

W stacjonarnym sklepie

kurtka motocyklowa

Kiedy już dotrzemy do sklepu, warto ściągnąć z siebie grubą bluzę, softshell oraz polar i zostawić tę część ubioru, w której zamierzamy się poruszać na motorze. Odpowiednio wybrana motocyklowa kurtka będzie do nas przylegała, ale zarazem nie może nas dusić czy krępować ruchów. 

Wyciągnijmy ręce przed siebie – nie mogą być w tym przypadku odsłonięte nadgarstki. Sprawdźmy, czy ochraniacze znajdują się na swoim miejscu. Bezwzględnie musimy wsiąść na motor (swój albo też wystawiony w sklepie – w niemalże każdym znajdziemy chociażby jeden taki egzemplarz) i zobaczyć, czy nasze ruchy we właściwej pozycji nie będą krępowane. Następnie warto jest założyć kurtkę z membranami i podpinkami.