Właściwości i charakterystyka smarów miedzianych w sprayu

Smar miedziany – https://chemiatechniczna.com/smary-miedziowe – przeznaczony jest do stosowania na powierzchniach, która są narażone na wysokie temperatury, bardzo skrajne warunki atmosferyczne czy korozje. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wspomniany preparat nie tylko szybko, ale również trwale przylega praktycznie do wszystkich materiałów.

Zastosowanie smaru miedzianego

Zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem omawianego produktu jest jego wielofunkcyjność. Środek znajduje zatem zastosowanie w technice narzędziowej, technice grzewczej czy hydraulice. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że preparat może być również stosowany w motoryzacji.

Sposób użycia miedzianego smaru

Należy mieć świadomość, że używając smaru miedzianego konieczne jest przede wszystkim zagwarantowanie odpowiedniej wentylacji w miejscu pracy. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie powierzchni, na której będzie odbywała się praca. Nie można oczywiście zapomnieć o zabezpieczeniu sąsiadujących powierzchni.

Jeżeli zostaną już wykonane wszystkie wymienione czynności należy nie tylko silnie, ale również energicznie wstrząsać omawiany preparat przez przynajmniej dwie minuty. Warto również wiedzieć, że preparat powinno się rozprowadzać jednolitym strumieniem. Zalecane jest w tym celu trzymanie pojemnika w odległości od 25 do 30 cm od użytkowej powierzchni.

Jakie właściwości ma smar miedziany?

Produkt zabezpiecza zarówno przed korozją, jak i przecieraniem się ruchomych elementów. Strzeże również połączenia gwintowe, które są narażone na słońce czy mróz. Środek doskonale zda egzamin w miejscach, które są szczególnie narażone na obciążenia mechaniczne, wodę czy wilgoć.