Ufasz swojemu mechanikowi?

sprawdzony mechanik samochodowy

Samochód dla wielu z nas jest miejscem, w którym spędzamy dużą część czasu. Jeśli korzystamy z samochodu godzinę dziennie, w przeciągu roku uzbierają się ponad dwa tygodnie jazdy! Dlatego tak dużą wagę przykłada się dziś do bezpieczeństwa samochodu. W końcu, chodzi o życie naszych bliskich i nasze. Poduszka powietrzna może i jest dobrym zabezpieczeniem w razie wypadku, jednak to co najbardziej decyduje o bezpieczeństwie, to stan techniczny samochodu. Dlatego tak ważny jest dobry wybór warsztatu samochodowego.

U pana Mietka w stodole

Przydomowe warsztaty to częsty widok w Polsce. Nieraz to siedziby znakomitych rzemieślników, którzy wykonują swój fach od kilkudziesięciu lat. Czasem to jednak karykaturalny obraz rodem z Facebookowej strony „Cytryn&Gumiak”. Niewątpliwym atutem takich warsztatów jest cena, ale niezaprzeczalną wadą jest konieczność częstych powrotów. Jeśli znamy dobrego mechanika, który przykłada się do swojej roboty i jest profesjonalistą, doceniajmy go jak skarb. Jeśli jest to nieznany nam warsztat samochodowy w stodole, unikajmy go jak ognia!

Niezależna mechanika samochodowa

Najpopularniejszym wyborem dla właścicieli kilkuletnich samochodów autoryzowany serwis samochodowy Białystok. Wiele takich miejsc jest cenionych za profesjonalizm i dobre podejście. Często specjalizują się w konkretnych rodzajach napraw bądź markach, co na ogół daje gwarancję znajomości tematu. Należy jednak pamiętać, że plakietka, na której napisane jest „warsztat samochodowy” to nie jest gwarancja jakości. Warto wybierać miejsca o dobrej opinii, a także niezobowiązująco zerknąć na ręce mechanikom.

Autoryzowana Stacja Obsługi

Dookoła skrótu ASO przez lata narosło wiele mitów. Chętnie korzystają z nich kierowcy samochodów na gwarancji, jednak według szacunków od 60 do 80% z nich zmieni warsztat po jej zakończeniu. Właściciele autoryzowanych serwisów już dawno to zauważyli, i wyszli naprzeciw klientom, oferując konkurencyjne ceny. Jednocześnie, jakość w takim warsztacie firmowana jest znakiem producenta – to oznacza, że taki warsztat samochodowy musi spełnić określone normy. Oczywiście, czasem bywa droższy od niezależnych warsztatów. Należy jednak zadać sobie pytanie, czy ta oszczędność nie jest za cenę naszego bezpieczeństwa.