Offroad na motorze — jak się do tego przygotować?

kask cross

W żądnym wypadku nie można wsiadać na motor, jeżeli na głowie nie ma się kasku. Najważniejszy element, który może decydować o czyimś życiu lub śmierci. Inne części ciała można poskładać, ale rany na głowie mogą okazać się śmiertelne. Z uwagą należy podchodzić do zakupu kasku na głowę.

Który kask do crossa?

Jedną z częstych form jazdy jest cross. Wielu amatorów chce spróbować swoich sił w ten sposób, ciesząc się z możliwości szybkiej jazdy. Dlaczego jest o tym mowa? Ponieważ decydując się na zakup kasku, należy zwrócić uwagę na to, jaką formę jazdy będzie się wybierać. Do tego typu należy wybrać kask cross. Jego zadaniem będzie przyjąć na siebie energię uderzenia, rozpraszając ją w najlepszy z możliwych sposobów. Mówiąc wprost – energia uderzenia ma rozpaść się na tyle, aby nie zaszkodziła ona człowiekowi. Może nie jest to możliwe w 100%, ale chociaż w zdecydowanej większości.

Wytrzymałe i solidne kaski na głowę

Do offroad, jak się często nazywa zamiennie jazdę typu cross, należy mieć kask solidny, wytrzymały. Dlatego też specjaliści zalecają spojrzeć na to, z jakiego materiału kask jest wykonany. Najlepsze i wytrzymałe są te kaski, które wykonane są z kompozytów włókien szklanych, aramidowych, węglowych, organicznych i innych. Oprócz swoich standardowych właściwości są one w stanie zapewnić ochronę przed perforacją. Nie można zapomnieć o tym, że kask należy dobierać według rozmiaru swojej głowy. O tym, jak mierzy się głowę przed zakupem kasku, można poczytać już w innych miejscach.