Crash pady dla Twojego motocykla

Dla każdego motocyklisty, punktem honoru jest utrzymanie swojego pojazdu w nienagannym stanie. Wydawanie dużej ilości pieniędzy na mleczka do chromu, porządny wosk i inne specyfiki, mające na celu polepszenie wyglądu motocykla jest im wyjątkowo dobrze znane.

Nic to jednak, jeżeli motocykl ulegnie uszkodzeniu mechanicznemu.

Specyfika motocyklizmu

Jazda motocyklem to specyficzne doznanie. Nie ma ono wiele wspólnego z jazdą samochodem, poza tym, że te środki transportu mogą posłużyć do szybszej jazdy z miejsca na miejsce. Jazda motocyklem to balansowanie masą swoją i pojazdu, odpowiednie ustawienie się do zakrętu i odpowiednie z niego wychodzenie.

Wszystko to jest możliwe dzięki jednośladowej charakterystyce tego pojazdu. Masz o wiele więcej możliwości wpływu na niego, niż na na przykład samochód, gdzie tor jazdy zależy tylko od obrotu kierownicą.

Wypadek przy pracy

Ta charakterystyka jest jednak przyczyną wielu, tak zwanych „parkingówek”. Jest to przewrócenie się motocykla na bok, najczęściej w trakcie jego przestawania, parkowania. Motocykl o wadze, często ponad 200 kilogramów bywa krnąbrną bestią do opanowania. Jeżeli nie siedzisz, a stoisz obok motocykla prowadząc go, wystarczy, że nie zareagujesz w porę, gdy pojazd wychyli się za bardzo od osi pionowej.

Taki wypadek kończy się zazwyczaj niezbyt ładnie wyglądającym wgnieceniem w baku motocykla, oraz kilkoma rysami i pękniętymi plastikami.

Jak się zabezpieczyć?

Można jednak częściowo temu zaradzić. Rozwiązaniem mogą być crash pady mocowane do ramy motocykla. Crash pad motocyklowy tworzy nowy punkt styku z podłożem w razie upadku, a raczej zastępuje bak, który miałby z nim kontakt. Dzięki temu po upadku wystarczy podnieść motocykl i jechać dalej.