Winter-i-cept-evo2-W320

Poznaj popularny model opony podbijającej rynek

Hankook Winter i*cept evo2 W320 to model ogumienia coraz popularniejszy w ostatnich sezonach. Dobre opinie klientów na forach internetowych oraz niewysoka cena w stosunku do opon innych, bardziej znanych marek, zachęca nas do zakupu. Czy warto wyposażyć się w takie opony?

Krótko o firmie

Hankook to Południowokoreańska firma z tradycjami sięgającymi lat 40-stych ubiegłego wieku. Poprzez budowę centrum badawczego w Hanowerze oraz fabryk w Holandii i na Węgrzech firma weszła na europejski rynek. Od razu zyskała grono fanów ze względu na korzystny stosunek jakości do ceny oferowanych produktów. Początkowo produkowano modele starszej generacji takie jak i*cept evo W310. Nie były one wolne od wad cechując się niską energooszczędnością.

Winter i*cept evo2 W320

opony hankook zimowe

W kategorii opony hankook zimowe najpopularniejsze są ostatnio Winter i*cept evo2. Ta wersja rozwojowa to udana ewolucja poprzednich modeli, w której wyeliminowano część popełnionych błędów i wzmocniono pewne parametry. Przede wszystkim guma z jakiej wykonano oponę wzmocniona została domieszką krzemionki poprawiającej ogólną przyczepność modelu. Inną ważną modyfikacją jest zastosowanie dwóch prostych rowków obwodowych obiegających bieżnik na całej długości. Zmiana ta pozwoliła uchronić użytkowników przed zjawiskiem aquaplaningu i poprawiła ogólną kierowalność pojazdu wyposażonego w te opony. Ciekawym pomysłem było też doposażenie żeber barkowych w kwadratowe klocki zwiększające stabilność zarówno opony jak i całego samochodu co znacząco pooprawia bezpieczeństwo podczas poruszania się po jezdni.