Rękawice motocyklowe, jak je prawidłowo dobrać?

rękawice motocyklowe

Rękawice motocyklowe, to bardzo ważny element, który powinien zostać dobrany z dużą rozwagą. Musimy nie tylko postawić na rękawicę doskonałej jakości, wybrać takie, które będą wykonane z mocnego i odpornego na zniszczenia materiału, ale także należy odpowiednio dobrać rozmiar rękawic. Tylko takie będą komfortowe w noszeniu, ale także przede wszystkim będą chronić nas w razie upadku, co jest kluczowe. 

Jak dobrać rozmiar rękawic motocyklowych?

Kiedy nie mamy możliwości, aby wybrać się do sklepu stacjonarnego i zmierzyć wiele rozmiarów rękawic, co pozwoli dobrać dla nas najlepszą opcję, to musimy zmierzyć rozmiar ręki. Tylko tak będziemy pewni, że rozmiar będzie starannie dobrany, co pozwoli nam na komfortową jazdę, ale także przede wszystkim zapewni nam bezpieczeństwo i ochronę w czasie jazdy. To w dużej mierze właśnie strój chroni nas podczas upadku, należy więc zdecydować się na zakup odpowiedniego stroju.

Po co nam rękawice motocyklowe?

Kiedy upadamy, to instynktownie spadamy na ręce. Warto więc w czasie jazdy motorem zabezpieczyć się przed tą ewentualnością. Jednak rękawice tego typu chronią tak, że przed wiatrem, który może bardzo nam dokuczać podczas jazdy. Skompletowanie rękawic, które będą doskonałej jakości, wykonane ze skóry lub w połączeniu z tekstyliom trwałą i wytrzymałą, będą służyć nam długi czas. Musimy jednak wybierać grubość rękawic, a także długość sugerując się porą roku, w której będziemy korzystać z rękawic na motocykl (dostępne do kupienia pod tym linkiem), aby zabezpieczały nas także przed ewentualną niską temperaturą.