używane bryki prosto z fabryki

Kupujemy używane auto

Decydując się na zakup używanego samochodu, trzeba liczyć się z wieloma zagrożeniami, które towarzyszą tej transakcji. Dla strony kupującej jest to szansa na posiadanie samochodu o cenie znacznie niższej niż w przypadku modeli nowych, a czym ta transakcja jest dla strony sprzedającej? Tutaj bywa różnie.

A czy był bity?

Przeglądając oferty sprzedaży aut, da się szybko zauważyć, że samochody używane praktycznie nigdy nie są ofiarą żadnych wypadków i stłuczek. Jest to ciekawy fenomen, ponieważ wszelkie statystyki policyjne temu przeczą. Gdzie więc tkwi przyczyna tych różnych danych? Oczywiście w szczerości sprzedawców.

Samochody używane oferowane na sprzedaż są często powypadkowe, posiadają ukryte wady i uszkodzenia. Zdarzają się nawet pojazdy popowodziowe i po strzelaninach.

Oczywiście, mało który sprzedawca wprost mówi o wszystkich posiadanych przez jego auto wadach. Zwykle są one sprytnie ukryte i zamaskowane. Na tyle dobrze, że nowy właściciel albo nigdy się o nich nie dowie albo nastąpi to za wiele lat.

Jak sprawdzić auto?

Ze względu na niezwykle skomplikowany charakter wielu możliwych ukrytych wad, osoba nie mająca na co dzień bezpośredniego kontaktu z mechaniką samochodową i nie mająca doświadczenia z rynkiem samochodów używanych, nie jest w stanie w żaden sposób sprawdzić auta na tyle, aby mieć stu procentową pewność jego stanu technicznego.

Na szczęście rynek nie znosi próżni i tylko kwestią czasu było powstanie odpowiednich firn, które świadczyć będą usługi diagnostyczne używanych samochodów.

Jak to działa? Po wskazaniu konkretnego ogłoszenia, wykwalifikowani pracownicy firmy udają się do sprzedającego i gruntownie sprawdzają całe auto, przedstawiając zainteresowanemu kupnem zleceniodawcy obszerny raport dotyczący stanu technicznego danego auta. Taka metoda pozwala uniknąć późniejszych przykrych niespodzianek.

Sprawdzone i pewna auta można kupić tutaj.