Tor wyścigowy Kielce

Każdy miłośnik motoryzacji, zwłaszcza wyścigów samochodowych i motocyklowych wie, że Tor Kielce jest drugim torem w Polsce, tuż po torze w Poznaniu. Chodzi nie tylko o powierzchnię, ale również o rangę wydarzeń na nich organizowanych.

Charakterystyka toru


Tor w Miedzianej Górze, mimo iż powstał dawno, do dziś właściwie nie został w pełni ukończony. Tor ten to droga krajowa nr 74, która na czas wyścigów jest w pełni zamykana. Jego długość to 1140 m w przypadku małej pętli, zaś w przypadku wielkiej pętli długość ta liczy aż 4160 m, a w jej skład wchodzą również wyjątkowe, górskie zakręty, co zwiększa atrakcyjność trasy. Oprócz tego, na torze wydzielony jest pas kartingowy o łącznej długości 880 m.

Dla kogo przeznaczony jest tor?


Oprócz organizowanych na torze wydarzeń sportowych skorzystać może właściwie każdy kierowca posiadające czynne prawo jazdy. Jest to idealna propozycja na spotkanie lub imprezę integracyjną, np. z zakładu pracy. Również rodziny z dziećmi mogą skorzystać, bowiem wizyta na torze pozwoli nie tylko wzmocnić więzy międzyludzkie, ale również sprawi, że ludzie będą dążyć się wzajemnie większym zaufaniem. Oprócz imprez sportowych na torze cyklicznie odbywa się giełda samochodowa.

Bliższe informacje znajdziesz na tej stronie