System keyless – podstawowe informacje

Każdy kierowca lubi gadżety. To właśnie z tego powodu nowoczesne samochody wypełnione są nimi po brzegi. Wiele z nich nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem, czy też jakością prowadzenia samochodu, a mimo wszystko znajdują się w samochodzie oraz cieszą naprawdę ogromną popularnością. Dobrym tego przykładem jest system keyless.

Czym jest system keyless?

Keyless to system bezkluczykowego dostępu do samochodu. Dzięki temu, że posiada się moduł radiowy, który stale transmituje informacje do samochodu, można bez fizycznego otwierania drzwi z kluczyka dostać się do samochodu, a także przy pomocy guzika go uruchomić. Koniec z szukaniem kluczy, czy też poprzekręcaniem stacyjki. Dzięki keyless można zapomnieć zupełnie o kluczykach i korzystać z wygody bezkluczykowego dostępu.

Czym jest pudełko na kluczyki keyless?

Niestety taka technologia, tak jak i wiele innych, oprócz samych zalet posiada również bardzo poważną wadę. Chodzi oczywiście o to, że system ten jest niezwykle atrakcyjną okazją do kradzieży samochodu. Wystarczy tylko przechwycić sygnał z nadajnika, rozszyfrować go i wgrać na inne urządzenie, aby bez najmniejszego wysiłku móc dostać się do samochodu.

Z powodu tego właśnie zagrożenia koniecznie po kupieniu samochodu z takim systemem należy wyposażyć się w specjalne pudełko na kluczyki samochodowe. Jest to pudełko wykonane w taki sposób, aby nie przepuszczać fal radiowych. Umieszczając w nim kluczyki można mieć pewność, że wysyłane przez nie dane nie zostaną skradzione, wraz z całym samochodem. Bez pudełka zakłócającego sygnał, auto jest podane wręcz na tacy złodziejowi.

Pudełko na kluczyki keyless kupisz na E-keyless.pl