Rodzaje butów motocyklowych

Ubiór motocyklisty składa się z wielu elementów. Zaliczyć do nich można oczywiście kask, odpowiednia kurta i rękawice, spodnie oraz buty. Zwłaszcza buty są elementem niezwykle istotnym. Dzięki właściwie dobranym butom jazda jest nie tylko wygodna, ale także przede wszystkim bezpieczna. Właściwie dobrane buty chronią bowiem stopy motocyklisty podczas jazdy.

buty motocyklowe

Buty miejskie

Czy zatem kierować się kupując buty do jazdy na motocyklu? Wszystko zależy od tego, jaką jazdę chce się uprawiać. Jednym z typów butów motocyklowych są buty miejskie. Jak można się domyśleć służą one do jazdy po mieście. Charakteryzują się krótką cholewką, jedną posiadają one pełne zabezpieczenie. Protektory znajdują się na palcach, kostkach oraz piętach.

Buty crossowe

Wybierając buty motocyklowe do jazdy sportowej najlepszym wyborem będą buty crossowe. Ten rodzaj butów charakteryzuje się pełnym zabezpieczeniem. Istotne jest to, iż są to buty wysokie dzięki czemu chronią one nogę aż do kolan.

Buty turystyczne

Innym rodzajem butów motocyklowych wybrać należy do jazdy turystycznej. Ten typ butów łączy w sobie wygodę oraz bezpieczeństwo. To co ważne, są to buty wodoodporne. To niezwykle ważne cecha podczas długich podróży motocyklem.

Jak zatem widać na rynku akcesoriów motocyklowych znaleźć można różne rodzaje butów motocyklowych. To jakie zostaną wybrane zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Oczywiście najważniejszym kryterium wyboru butów powinien być uprawiany typ jazdy.