Ochrona głowy dzięki Shoei NXR

Producent Shoei dystrybuuje swoje produkty w ponad czterdziestu krajach Europy, a jego popularność rośnie z roku na rok. Pasjonaci motocykli zdecydowanie zdają sobie sprawę z ryzyka jazdy bez odpowiedniej ochrony, dlatego zaangażowanie się w kupno sprzętu najlepszej jakości jest bardzo rozsądnym pomysłem.

Jaki kask wybrać?

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać decydując się na kupno konkretnego kasku, jest udanie się do sklepu stacjonarnego, w którym otrzymamy wyczerpujące informacje na ten temat. Dobrze wyszkolona obsługa doradzi nam, jaki model powinniśmy wybrać i sprawdzi, czy jego dopasowanie jest odpowiednie. Interesującym modelem są kaski Shoei NXR, które wybijają się z tłumu dzięki gwarantowanemu bezpieczeństwu, komforcie użytkowania, doskonałej wentylacji i aerodynamiki, jaką zapewniają dzięki opatentowanemu kształtowi.

Dopasowanie rozmiaru

Jeśli już zdecydowaliśmy się na Shoei NXR (https://moto-tour.com.pl/pl/menu/shoei-nxr-64256.html), to pozostanie nam jedynie dopasowanie rozmiaru do naszej głowy. Po założeniu kasku na głowę trzeba przytrzymać go obiema rękami i spróbować poruszyć głową. Jeśli idzie to opornie, to oznacza, że rozmiar jest dobry. Analogicznie – jeśli możemy ruszać zbyt swobodnie, to kask jest za duży, a jeśli nie możemy, to kas jest zbyt mały. Możemy kontrolować wielkość również poprzez wymianę wkładek bocznych. Zawsze warto poradzić się profesjonalisty, aby sprawdził, czy nasz wybór faktycznie jest dobry.