Co trzeba wiedzieć o wrocławskim torze wyścigowym

Nowy Wrocławski Tor Wyścigowy to imponujący tor do szybkiej jazdy, na którym można ścigać się samochodami z dużymi prędkościami i testować nowe modele samochodów. Tor wyścigowy został zbudowany w mieście Wrocław, w Polsce, aby gościć Mistrzostwa Europy w wyścigach samochodowych. Wrocławski Tor Wyścigowy to obiekt sportów motorowych z 3,7-kilometrowym torem wyścigowym, który z łatwością pomieści wyścigi nawet dwudziestu pięciu kierowców jednocześnie.

Jest on również wyposażony w wiele stanowisk kamerowych wokół toru, dzięki czemu widzowie mogą uzyskać wspaniałe wrażenia z wyścigów dzięki wielu punktom widokowym i kamerom umieszczonym strategicznie na całym torze wyścigowym. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych: jego historię, lokalizację, pojemność, adres, ceny biletów i godziny otwarcia.

Wyścigi konne, wyścigi samochodowe – wszystko we Wrocławiu

Na Torze Wyścigów Konnych we Wrocławiu oraz w European Auto Racing Championship odbywa się Formuła E eRace. Na wrocławskim torze wyścigowym https://autonator.pl/tor/krzywa-wroclaw odbywa się właśnie Formuła E eRace. eRace to pierwsze w historii całkowicie elektryczne zawody w wyścigach ulicznych.

Oznacza to, że na torze wyścigowym nie używa się tradycyjnych silników spalinowych, a w zamian silników elektrycznych. eRace jest finałowym wydarzeniem mistrzostw Formuły E 2018/2019 i wyłoni pierwszego w historii mistrza Formuły E.

Do rywalizacji o tytuł zostaną zaproszeni kierowcy ze wszystkich pięciu kontynentów. Zwycięzca nie tylko zostanie pierwszym mistrzem Formuły E, ale także zdobędzie nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów. Formula E eRace odbędzie się w weekend 22 i 23 lipca 2019 roku.

Historia Toru Wyścigów Konnych we Wrocławiu

Zanim powstał wrocławski tor wyścigowy, miasto gościło pierwszą imprezę sportów motorowych w 1920 roku. Jego pierwszy tor wyścigowy został zbudowany w latach 30. XX wieku, ale został zniszczony podczas II wojny światowej. W latach 70. miasto rozpoczęło planowanie nowego obiektu sportów motorowych, który został ukończony w 2010 roku.

Nowy Wrocławski Tor Wyścigowy był gospodarzem wrocławskiego etapu Mistrzostw Europy w Wyścigach Samochodowych w 2011 roku i od tego czasu jest wykorzystywany do różnych wydarzeń związanych ze sportami motorowymi.