Range Rover Sport, czyli SUV dla wymagających.

Samochody typu SUV zyskują coraz większą popularność, zwłaszcza w klasie aut premium. Powoduje to, że część modeli pojawia się na ulicach tak często, że staje się pospolita. Inne zachowują swoją elitarność, a jednocześnie oferują znakomite właściwości użytkowe. Jednym z takich samochodów jest Range Rover Sport. Warto mu się przyjrzeć bliżej.

Czym jest SUV?

Samochód SUV (sport utility vehicle) jest konstrukcją pośrednią pomiędzy autem osobowym, a pojazdem terenowym. Z reguły jest dobrze wyposażony i komfortowy, lecz jednocześnie umożliwia jazdę w trudniejszym terenie. Ze względu na swoje właściwości jest świetnym rozwiązaniem dla osób preferujących aktywny tryb życia, jak sportowcy, wędkarze, myśliwi, przedstawiciele wolnych zawodów, czy podróżnicy. Range Rover Sport zalicza się do tej kategorii pojazdów.

Praktyczny luksus.

Firma Land Rover jest uznanym producentem samochodów terenowych. Range Rover Sport drugiej generacji został zaprezentowany w 2013 roku, a w 2017 roku został zmodernizowany. Jest samochodem komfortowym i jednocześnie funkcjonalnym. Posiada przestronne, eleganckie nadwozie, które może pomieścić do siedmiu osób (przy opcjonalnym trzecim rzędzie siedzeń). Wnętrze jest wykończone najlepszymi materiałami i z dbałością o szczegóły.

Model jest napędzany silnikami benzynowymi V6 i V8 o pojemności do 5 litrów, oraz silnikami diesla V6 (3 litry). W salonie Nord Auto Land Rover Można nabyć również wersję Range Rover Sport PHEV, wyposażoną w napęd hybrydowy typu plug-in.

Range Rover Sport jest świetnym wyborem dla osób poszukujących luksusowego i praktycznego auta SUV.