Profesjonalne mycie samochodu

Zastanawiasz się w jaki sposób zatroszczyć się o swój samochód, aby zawsze wyglądał czysto i ładnie? Przede wszystkim to, o co możesz się zatroszczyć to właściwe mycie samochodu oraz pielęgnacja pojazdu z zewnątrz. Możesz to robić w pełni profesjonalny sposób bez konieczności odwiedzania za każdym razem myjni samochodowej.

Mycie samochodu wcale nie musi być ani męczące ani czasochłonne

Tym bardziej, że obecnie dostępne są różne sposoby mycia, które pozwalają na usuwanie nawet silnych zabrudzeń- jednym z takich sposobów jest bezdotykowe mycie wozu za pomocą aktywnej piany aplikowanej ze specjalnej dyszy lub pistoletu. Aktywna piana doskonale radzi sobie z zabrudzeniami bez uszkadzania lakieru, usuwa piasek, błoto oraz tłuste plamy. Regularnie wykorzystywana do mycia pojazdu chroni i zabezpiecza przed mikrouszkodzeniami, przyleganiem brudu do karoserii oraz działaniem szkodliwych promieni UV.

W jaki sposób nakładać aktywną pianę?

Poprzez odpowiednią regulację strumienia wody oraz intensywności pienienia się w myjce nakładamy pianę zaczynając od dołu pojazdu idąc w górę. Nie dopuszczamy do zaschnięcia preparatu i spłukujemy go od góry do dołu tak, aby nie dopuścić do powstania zacieków. Nakładamy wosk na mokro, znowu spłukujemy, wycieramy ściereczką do sucha i opcjonalnie nabłyszczamy pojazd i polerujemy. Ewentualnie możemy kupić taką pianę, która będzie w swoim składzie posiadać preparat antykorozyjny lub nabłyszczający- takie produkty także dostępne są na rynku.