Podnośnik motocyklowy – jaki najlepszy?

Konserwacja niektórych elementów motocykla jest niezwykle trudna. Rozwiązaniem może być zakup profesjonalnego podnośnika motocyklowego, który zapewni odpowiednią stabilność i bezpieczeństwo podczas wykonywanej pracy.

Co warto wiedzieć przed kupnem?

Przy wyborze podnośnika warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Podstawowym parametrem, który należy uwzględnić przy wyborze podnośnika do motocykla to jego maksymalna wartość obciążenia, jaką może udźwignąć. Pomimo znajomości masy motocykla, dobrze jest przyjąć pewien zapas, aby mieć pewność, że motocykl będzie stabilnie utrzymywany przez podnośnik motocyklowy. Kolejną ważną rzeczą jest maksymalna wysokość, która dla każdego podnośnika jest określona.

Podnośniki różnią się także szybkością podnoszenia. Spośród wszystkich typów podnośników pod tym względem najlepiej sprawdzą się hydrauliczne bądź elektryczne podnośniki do motocykla. W ostatnim czasie cieszą się one sporym zainteresowaniem. Z racji na mały wkład własny w pracę podnośnika są one bezkonkurencyjne w porównaniu do podnośników ręcznych. Niemniej ważna jest stabilność podnośnika. Podnośnik motocyklowy powinien w bezpieczny sposób utrzymać maszynę na żądanej wysokości.

Najwyżej oceniane podnośniki

Jednymi z najlepiej sprzedających się podnośników są podnośniki typu V. Największą zaletą jest niezwykła szybkość podnoszenia jednośladu. Ich dodatkowymi atutami jest mała masa, a także znacznie niższa cena niż podnośników hydraulicznych. Te z kolei mogą pochwalić się łatwością podnoszenia nawet bardzo ciężkich motocykli. Często wyposażone są w kółka, które pozwalają w łatwy sposób przesunąć jednoślad w inne miejsce. Dla wielu barierą w zakupie może okazać się jednak ich wysoka cena.