Na czym polega auto leasing?

Leasing jest to połączenie kredytu i dzierżawy. Według zasad leasingu bardzo wiele osób wchodzi w posiadanie samochodu. Auto leasing Warszawa tak jak i inne miasta ma w ofercie wiele firm, które swoim klientom polecają zakup samochodu na zasadzie leasingu.

Czym jest leasing?

Jest to umowa pomiędzy leasingobiorcą a leasingodawcą. Umowa ta nazywana bywa tak zwaną umową nazwaną. W jej wyniku leasingobiorca używa danego przedmiotu w określonym czasie i na określonych warunkach. W przypadku auto leasingu chodzi o samochód. Auto leasing dotyczy zarówno samochodów osobowych, dostawczych jak i samochodów prywatnych czy firmowych. Usługi leasingowe pełni wykwalifikowana firma.

Auto leasing bardzo cenią przedsiębiorcy

Auto leasing Warszawa to bardzo dużo różnego rodzaju firm, które oferują swoim klientom ciekawe warunki leasingowe. Wielu przedsiębiorców bardzo ceni auto leasing, ponieważ:
– nie ma potrzeby angażowania własnych środków finansowych,
– rata leasingowa jest kosztem własnym,
– nie zaciągając kredytu na pojazd, mają możliwość zaciągnięcia kredytu na inne cele,
– najczęściej, zdarza się tak, że sama rata leasingu nie jest wysoka,
– istnieje możliwość wykupienia samochodu po upływie leasingu.
Pojazd po upływie dwóch lat leasingu jest jeszcze nowym samochodem a koszt jego wykupu wcale nie jest taki duży.

Jakie są rodzaje leasingu?

Auto leasing to kilka rodzajów oferowanego ma rynku leasingu. Konkretne umowy mają nieco inne warunki. Najbardziej popularne rodzaje leasingu to leasing operacyjny oraz leasing finansowy. W pierwszym przypadku to leasingodawca może amortyzować dany samochód, natomiast w przypadku leasingu finansowego wszelkie koszty z amortyzacją pojazdu przechodzą na leasingobiorcę. Zawsze trzeba się dobrze określić i wybrać taką opcję leasingu, która najlepiej będzie pasować do działań danego przedsiębiorcy.