Jak wybrać kask na motocykl dla początkującego?

Każdy początkujący motocyklista staje przed bardzo poważnym dylematem – ja wybrać najlepszy kask, aby jazda była możliwie jak najbardziej bezpieczna? To dość duże wyznanie, jednak jak pokazują statystki sprzedażowe ogromną popularnością cieszą się między innymi te, które produkowane są przez japońską firmę Shoei.

Dobra skorupa kasku to podstawa

Na rynku działa wielu producentów kasków motocyklowych, między innymi firmy Bell, Caberg, Shoei, Airoh, Yohe, Zeus i wiele innych. Warto zapoznać się z ofertą kilku producentów, aby wybrać dla siebie najlepszy produkt. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, jednak w przypadku kasków nie zawsze droższy oznacza lepszy. Przede wszystkim należy wybierać pomiędzy tymi kasami, których skorupa wykonana została z połączenia specjalnych włókien, trwale ze sobą złączonych za pomocą wysokiej jakości żywic (najlepiej naturalnych).

Dopasowanie kasku do stylu jazdy

Na rynku poza różnorodnością producentów można spotkać się z wieloma rodzajami kasków. Najpopularniejsze to te:
-otwarte, sprawdzające się przede wszystkim w jeździe miejskiej na skuterze czy klasycznym motocyklu,
-integralne (pełne) przeznaczone dla osób, które jeżdżą z dużą przędnością lub wolą zapewnić sobie bezpieczeństwo w czasie jazdy, nawet kosztem odczuwania pewnego dyskomfortu,
-szczękowe, będące połączeniem największych zalet kasków integralnych oraz otwartych,
-kaski off-roadowe dedykowane osobom jeżdżącym w trudnym terenie.