Akrapovic – słynny producent układów wydechowych i nie tylko

Firma Akrapovic znana jest nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie głównie jako czołowy producent układów wydechowych do motocykli. Jej założycielem, a jednocześnie twórcą wydechu jest Igor Akrapovic – były sportowiec motocyklowy i zwycięzca licznych wyścigów, pochodzący ze Słowenii.

Skąd wzięła się tak duża popularność firmy Akrapovic?

Firma zawdzięcza swą popularność przede wszystkim licznym tytułom mistrzowskim, zdobywanym przez kolejne lata swojego istnienia. Było ich ponad 80. Założyciel firmy, sam będąc sportowcem, zdobyte przez lata doświadczenie wykorzystał w późniejszej pracy, nawiązując jednocześnie kontakty z wieloma, dominującymi na świecie, teamami wyścigowymi. Bardzo szybko układy wydechowe Akrapovic zaczęto montować w motocyklach i samochodach takich znanych marek, jak Honda, Kawasaki czy Aprilia.
Dziś o tej marce słyszy się wszędzie tam, gdzie liczy się wysoka jakość i osiągi, a więc w miejscach różnych wyścigów motocyklowych i samochodowych.

akrapovic

Inne produkty tej marki

Produkty firmy Akrapovic to nie tylko układy wydechowe, ale także inne części, takie jak elementy zawieszenia, elektronika, hamulce, części silnikowe, filtry i wiele innych. W ofercie znaleźć można również odzież, kaski, ochraniacze, buty, gogle, odzież termoaktywną czy systemy hydracyjne. To oczywiście tylko niektóre akcesoria, wszystkie trudno byłoby wymienić. Podkreślić jednak trzeba, że firma znana jest ze swojej dbałości o detale i stosowania najnowocześniejszych rozwiązań, dlatego można być pewnym wysokiej jakości każdego z akcesoriów.

Polecamy Akrapovic  moto-tour.com.pl