Zapachy samochodowe – co warto o nich wiedzieć?

Zapachy samochodowe najłatwiej podzielić według zasad zastosowania. Jak łatwo się domyśleć największym zainteresowaniem cieszą się popularne zapachy w kształcie choinki. Są one wyprodukowane przy wykorzystaniu specjalnej tektury, nasączonej odpowiednim aromatem. Drzewka samochodowe można nie tylko zawiesić na lusterku, ale również umieścić bezpośrednio na kokpicie.

Odświeżacze elektryczne

Nowością na rynku są odświeżacze elektryczne, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Mowa tutaj oczywiście o zapachach samochodowych, które można podłączyć do zapalniczki samochodowej. Aby elektryczne odświeżacze emitowały swój niesamowity zapach należy systematycznie dokupywać do nich wymienne wkłady. Jest to bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie.

Pojemniki z dozownikiem

W dzisiejszych czasach bardzo wielu producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej również specjalne pojemniki z dozownikiem. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że zapach w swoim aucie można zmieniać w każdej chwili. Jest to w chwili obecnej najlepsza alternatywa dla perfum samochodowych.

Pozostałe rodzaje zapachów samochodowych

Od kilku lat można spotkać także zapachy samochodowe, które montowane są bezpośrednio na klatce wentylacyjnej. Najlepsze zapachy  samochodowe mogą unosić się w kabinie samochodowej nawet przez 2 miesiące. Nowością na rynku są drewniane zapachy samochodowe, które tak samo jak choinki nasącza się aromatycznymi perfumami z fiolek. Takie zapachy są bardzo silne i mogą utrzymywać się w aucie przez wiele tygodni.

Rodzaj zapachu?

Jeżeli chodzi o sam zapach, to większość producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej zapach pomarańczowy, mango, jabłka, wanilii, zapachy leśne, morskie i neutralne. Niektóre firmy na indywidualne zamówienie klientów mogą przygotować dowolne kompozycje zapachowe. Producenci starają się cały czas zaskoczyć nowymi zapachami tak, aby przyciągnąć do siebie nowych klientów. Warto wypróbować kilka zapachów, dzięki czemu będzie można wybrać ten najlepszy.