Tor wyścigowy Silesia Ring

Korzystanie z torów wyścigowych staje się w Polsce coraz popularniejsze. Aktualnie w różnych miejscach w kraju można skorzystać z oferty kilkudziesięciu torów. Nie ulega jednak wątpliwości, że jednym z najciekawszych wyborów jest tor wyścigowy Silesia Ring.

Ten ulokowany w Kamieniu Śląskim tor, ze względu na wyjątkowo rozbudowaną infrastrukturę, może nie tylko zaoferować przejazd sportowym samochodem, ale również stać się doskonałym miejscem na organizację najróżniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, eventów sportowych, spotkań integracyjnych oraz firmowych.

Doskonała infrastruktura

Tak, jak zostało wspomniane na początku tor wyścigowy Silesia Ring zaoferować może wyjątkowo dobrą infrastrukturę. Na terenie obiektu skorzystać można m.in. z wieży startowej, tarasu widokowego, toru wyścigowego, z nowoczesnego centrum konferencyjno- usługowego oraz apartamentów w hotelu, restauracji i kawiarni. Na terenie obiektu znajduje się również doskonale wyposażona strzelnica. Mówiąc o infrastrukturze obiektu, należy ponadto wspomnieć o obecności na nim lądowiska dla samolotów (EPKN). O czym jeszcze warto wspomnieć? Odpowiedzieć poniżej!

trasa toru Silesia Ring; źródło – go-racing.pl

Niepowtarzalny tor wyścigowy

Oczywiście jednym z najważniejszych elementów kompleksu jest sam tor wyścigowy, którego łączna długość to 3636 m. Czyni to tor wyścigowy Silesia Ring drugim najdłuższym w Polsce. Ponadto tor wyposażony jest w dodatkową infrastrukturę w postaci wieży startowej oraz kompleksu garażu. Obok ulokowany jest taras widokowy, który umożliwia osobom obecnym wyjątkowo dogodną obserwacją toru. Warto również zwrócić uwagę na poszczególne parametry techniczne toru. Dzięki wyjątkowej konstrukcji może być on wykorzystywany zarówno  przez profesjonalistów, jak i przez amatorów.

Ze względu na swoją długość tor zaoferować może aż 15 zakrętów. Korzystając z obiektu wszyscy miłośnicy wysokich prędkości będą zachwyceni doskonałymi prostymi. Najdłuższa z nich liczy ponad 700 m. Z kolei w przypadku prostej startowej można liczyć na długość 560 m!. Długość prostych nie sprawia, że tor jest niebezpieczny, ze względu na zastosowanie nowoczesnych barier energochłonnych oraz odpowiednio ulokowanych pułapek żwirowych. Co z kolei oferuje pozostała część kompleksu? Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Hospitality Center

Omawiając tor wyścigowy Silesia Ring nie można nie wspomnieć o centrum konferencyjno-usługowym Hospitality Center. Podobnie jak tor również w przypadku omawianego centrum konferencyjno-biznesowego mamy do czynienia z nowoczesną i wyjątkową zabudową. Centrum wyróżnia się wyjątkową przeszkloną elewacją, budynku, która pozwala na swobodną obserwację wydarzeń. 

Sam budynek posiada powierzchnię 1200 m2, dzięki czemu zmieścić się w nim może aż 150 osób oraz 11 różnych typów pomieszczeń. W zależności od potrzeb Hospitality Center zaoferować może doskonale wyposażoną salę konferencyjną, eventową czy też wyjątkowy VIP Room. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia w postaci m.in.specjalnego pokoju dla matki z dzieckiem.