Szampon do samochodu z woskiem czy bez?

Profesjonalne szampony do samochodu wykorzystywane są do usuwania błota, piasku i żwiru z karoserii. Efektywność poszczególnych preparatów zależy nie tylko od ich składu, ale również od prawidłowego użycia. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, aby szampon do samochodu prawidłowo rozcieńczyć zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu. Z niniejszego artykuł dowiedzą się Państwo, czy wybrać szampon z woskiem, czy bez.

O czym należy pamiętać?

Przed skorzystaniem z dobrodziejstwa szamponu do samochodu należy bardzo dokładnie spłukać auto. W ten prosty sposób można uniknąć nieumyślnych zarysowań lakieru. Szampony bez wosku zaprojektowane zostały w taki sposób, aby skupić się jedynie na myciu auta. Preparaty tego typu są zdecydowanie skuteczniejsze niż szampony z woskiem, które oprócz mycia wykorzystywane są także do woskowania karoserii.

Zalety preparatów z woskiem

Szampon do samochodu z woskiem ma bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszy się tak wielkim zainteresowaniem. Jednym z największych plusów jest przede wszystkim to, że dzięki niemu można zaoszczędzić sporo cennego czasu i pieniędzy. Wosk nie tylko fantastycznie nabłyszcza karoserię, ale również skutecznie ją zabezpiecza. Pamiętać należy również i o tym, że lakier samochodowy zabezpieczony woskiem w niedalekiej przyszłości łatwiej będzie umyć. Do zalet należy zaliczyć także to, że większość preparatów dostępna jest w bardzo atrakcyjnej cenie.