Świecące zderzaki, progi i inne samochodowe elementy metalowe

Metalowe elementy pojazdów wyglądają wspaniale gdy są zadbane. Wypolerowane na lustro chromowane końcówki tłumików, metalowe grille, rury wydechowe motocykli, chromowane progi samochodów czy inne metalowe elementy mogą błyszczeć i cieszyć oko idealnym wyglądem.

Wyczyszczony samochód to niestety nie wszystko. Aby osiągnąć piorunujący efekt świecącego w słońcu auta, trzeba poświęcić trochę wysiłku (lub pieniędzy i przekazać sprawę firmie car detailingowej). Po myciu, woskowaniu, nabłyszczania opon czernidłem w sprayu lub kostce przychodzi czas na zadbanie o pozostałe szczegóły, w których jak wiadomo tkwi diabeł… .

Polerowanie metalowych elementów na lustro

Metale w samochodzie powinny się świecić, aby zapewnić idealny efekt czystego pojazdu. Często zdarza się, że właściciele starych, nawet niekiedy zabytkowych pojazdów zwracają uwagę pozostałych kierowców swoimi modelami samochodów, a przede wszystkim stanem wizualnym w jakim je utrzymują. Błyszczące felgi, progi, metalowe zderzaki czy rury wydechowe to skutek stosowania pasty polerskiej do metalowych elementów.

Pasta do polerowania metalu jest prosta w użyciu. W zasadzie wystarczy nałożyć ją na element, który chcemy odnowić, poczekać aż lekko przyschnie i polerować za pomocą szmatki lub elektrycznej polerki do czasu uzyskania pożądanego efektu. Stosowanie pasty ma również właściwości konserwujące metal oraz zabezpiecza go przed czynnikami zewnętrznymi jak np. deszczówka czy woda z kałuż na jezdni. Wypolerowanie elementu metalowego powoduje, że woda nie osiada i zasycha na nim tworząc brzydkie plamy, a równomiernie spływa pozostawiając go czystym. Wynika z tego, ze jednorazowy wysiłek jaki trzeba poświęcić dla uzyskania efektu pozwoli nam zaoszczędzić czas na częste mycie pojazdu.