wynajem nowych aut klasy premium

Sposoby na posiadanie samochodu

Koszty związane z użytkowaniem samochodu stale i systematycznie rosną. Cena paliwa, ubezpieczenia i części zamiennych osiągają coraz to nowe szczyty. Z tego powodu wielu kierowców stara się szukać alternatywy dla posiadania własnych czterech kółek.

Sposoby na wynajem samochodów

Doskonałym sposobem na znaczne zmniejszenie kosztów użytkowania samochodu, z jednoczesnym zachowaniem wszystkich udogodnień związanych z jego posiadaniem jest jego wynajmowanie.
Zależnie od potrzeb klienta stworzone zostały przez usługodawców dwa sposoby, dzięki którym możemy wynająć auto. Dla osób korzystających stale z pojazdu stworzony został wynajem samochodów Białystok np. długoterminowy, najczęściej trwający od roku do dwóch. Natomiast dla tych kierowców, którym samochód potrzebny jest jedynie okazjonalnie, dano możliwość wynajęcia samochodu dosłownie na minuty.

Wady i zalety krótko i długoterminowych wynajęć aut

Wynajęcie samochodu na dłuży okres czasu wygląda następująco: wpłacona zostaje przez klienta pewna ustalona przez dealera kwota, po czym klient otrzymuje samochód wraz z co miesięcznymi rachunkami do opłacenia, jest to tzw. auto na abonament. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim brak opłat za ubezpieczenie, części i naprawy. Klient jedynie jeździ i tankuje swoje auto. Minusem takiego rozwiązania jest stosunkowo duży koszt, niewiele mniejszy od co miesięcznych rat w przypadku zakupu auta na raty.

Drugim rozwiązaniem jest wynajem krótkoterminowy, polegający na zainstalowaniu na telefonie aplikacji operatora wynajmującego auta oraz poprzez nią znalezienie na mieście zaparkowanego samochodu. Tak wynajęte auto używany jedynie na czas aktualnie nam potrzebny, np na dojechanie do sklepu. Opłata jaka się z tym wiążę zależna jest od przejechanego dystansu, lub czasu wynajmu. Minusem tego sposobu jest nieco uciążliwe szukanie dostępnego pojazdu, gdy na szybko go potrzebujemy .