Samodzielne polerowanie samochodu – o czym należy pamiętać?

Jeżeli chodzi o samodzielne polerowanie samochodu, to kluczem do sukcesu jest oczywiście wybranie odpowiednich padów i porządnej pasty polerującej. W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych można spotkać pasty lekko i mocno ścieralne, które poradzą sobie nawet z bardzo dużymi rysami. Osoby, które po raz pierwszy polerują auto, powinny postawić na pasty o mniejszej ścieralności.

Jakie pady?

Pady polerskie posiadają bardzo podobną klasyfikację jak powyżej opisane pasty. W dużym skrócie mówiąc największe znaczenie ma oczywiście stopień ścieralności. Pady można dobierać również do konkretnych zadań i efektów, które chce się osiągnąć. Można postawić na pady do mocnego ścierania oraz specjalne pady, które wykorzystywane są jedynie przy wykańczaniu polerki. Warto kupić i przetestować kilka modeli, dzięki czemu będzie można samodzielnej wybrać te najlepsze.

Wysokiej jakości polerki

Mechaniczne polerowanie samochodu wymaga oczywiście użycia specjalnej polerki. Osoby, które decydują się na polerkę orbitalną powinny unikać stosowania padów wełnianych. Warto wspomnieć także i o tym, że przed polerowaniem auta należy je bardzo dokładnie umyć i wysuszyć. Warto także przetrzeć karoserię za pomocą specjalnej glinki, dzięki której będzie można usunąć nawet bardzo drobne zanieczyszczenia. Mechaniczne polerowanie samochodu przynosi naprawdę satysfakcjonujące rezultaty, dlatego też warto wyposażyć się w porządny sprzęt.