Polerowanie samochodu

Błyszczący idealnie wypolerowany samochód to marzenie każdego posiadacza czterech kółek. Wiadome jest, że nie jesteśmy w stanie mieć takiego samochodu cały czas. Teoretycznie może i byłoby to wykonalne, ale wiązałoby się to z koniecznością niemal codziennego mycia samochodu lub jeżdżenia na myjnię samochodową. Są jednak metody, które powodują że brud do naszego auta trudniej przylega, a mycie daje lepsze efekty.

Polerowanie samochodu

Jeśli chcielibyśmy zastosować te metody, dobrze byłoby oddać samochód fachowcowi. Jeśli zrobilibyśmy to dwa razy do roku, to nawet po użyciu zwykłego Karchera raz w tygodniu, auto wyglądałoby na czyste.

Fachowiec powinien dokładnie wyczyścić lakier glinką. Cały proces nazywa się dekontaminacją lakieru. Tylko wtedy, lakier jest faktycznie w niemal 100% czysty. Gwarantuję to również, że jeśli dobrze go wypolerujemy, będzie bardzo długo lśnił. Polerowanie samochodu wiąże się bezpośrednio z woskowaniem (tutaj opis). Wosk, który ma długo zapewnić połysk, powinien być twardy. Nakładanie takiego wosku nie jest łatwe, a polerownie jeszcze trudniejsze.

Czy możemy sami wykonać ten zabieg?

Oczywiście nie ma przeciwwskazań do tego, abyśmy sami wykonali niezbędne zabiegi. Niestety nakładanie oraz polerowanie jest dość trudne, wymaga dobrej pogody, a często i zadaszenia, co nie zawsze jest możliwe. Dodatkowo wymaga to umiejętności, sporo czasu oraz cierpliwości. Dlatego dobrze byłoby od czasu do czasu wybrać się do lakiernika. Większych zakładów lakierniczych oferuje usługi związane z pielęgnacją.