rękawice motocyklowe

Pierwsze rękawice motocyklowe

Po zakupie swojego pierwszego motocykla, a często nawet już przed kupieniem maszyny, ważne jest żeby zainwestować w odpowiednią odzież, która ochroni nas w razie upadku. Wiele początkujących motocyklistów zapomina o tym, że nie można bagatelizować kupna odpowiednich rękawic, bo są one nieodłącznym elementem każdego stroju.

Kilka rodzajów motocykli

rękawice motocykloweNa samym początku przedstawimy kilka, najbardziej popularnych rodzajów motocykli, w których posiadaniu możecie być. W późniejszej części wskażemy jakie rękawice będą odpowiednie do poszczególnych maszyn.

  1. Skuter – lekki motocykl, który najczęściej posiada pojemność 50 centymetrów sześciennych lub 125 centymetrów sześciennych. Nie rozwija wielkich prędkości.
  2. Motocykl sportowy – w przypadku tych motocykli ważna jest przede wszystkim prędkość, przyspieszenie i hamowanie.
  3. Motocykl turystyczny – zazwyczaj mają wysokie owiewki i szyby, które chronią przed wiatrem podczas pokonywania bardzo długich tras.

Rękawice motocyklowe

Należy je dobierać przede wszystkim ze względu na motocykl, jaki posiadamy. Jego rodzaj w głównej mierze determinuje to, czy wybierzemy rękawiczki tekstylne czy skórzane rękawice motocyklowe z Moto-Tour oraz rozmieszczenie ochraniaczy. Są również modele całkowicie uniwersalne, które warto kupić, jeżeli mamy zamiar w krótkim czasie jeździć na kilku motocyklach.

  1. W przypadku posiadania skutera nie warto inwestować w żadne drogie rękawice. Wystarczy nam tani model tekstylny lub skórzany.
  2. Muszą jak najlepiej przylegać do ciała i posiadać odpowiednie wzmocnienia w najbardziej narażonych miejscach.
  3. Turystyczne rękawice muszą być przede wszystkim wodoodporne i zapewniać komfortową jazdę.