Nowe znaczenie jazdy samochodem

Jazda samochodem od zawsze miała obok zapewniania walorów użytkowych pełnić funkcje sportowe. Ta retoryka była powodem, dla którego powstały pierwsze bolidy. Pełnymi garściami z ich dziedzictwa czerpie produkowanych od 2008 roku samochód KTM X-Bow.

POŁĄCZENIE BOLIDU Z MOTOCYKLEM
Wyprodukowany przez austriacką markę motocykli KTM samochód, jest pierwszym autem zaprojektowaną przez tę firmę. Jego produkcja rozpoczęła się w 2008 roku. W zamyśle, pojazd miał łączyć w sobie cechy wozu sportowego i motocykla, jednak swoją formą przypomina również bolidy sprzed kilkudziesięciu lat.

CZERPANIE Z NAJLEPSZYCH WZORCÓW
Kluczem do wysokich osiągów, jakimi może pochwalić się KTM X-Bow, jest jego niewielka masa. Dzięki wykonaniu z włókna węglowego waga wozu wynosi ok. 800 kg. Pozwala to na niezwykle dynamiczną jazdę, która jest charakterystyczna dla motocykli.

Wrażenia z jazdy są potęgowane także przez bardzo niskie zawieszenie, za sprawą którego kierowca ma wrażenie, że siedzi „na ziemi”. Jest to nawiązanie do starej dobrej szkoły konstruowania bolidów z lat 50. i 60., a więc złotej ery sportu samochodowego. Niskie zawieszenie sprawia również obniżenie środka ciężkości auta, co korzystnie wpływa na właściwości jezdne.

PODSUMOWANIE
Powody, dla których jazda KTM X-Bow jest przeżyciem godnym polecenia, można streścić w kilku punktach:
– imponujące osiągi,
– bardzo dobre prowadzenie,
– otwarta kabiny kierowcy pozbawiona owiewek zapewnia nowe
doświadczenia z jazdy.