Maszyny polerskie orbitalne i obrotowe – która lepsza?

Polerowanie maszynowe uznawane jest za jeden z najlepszych sposobów, których efektem jest pozyskanie pięknej i pozbawionej wad powłoki lakierniczej. Maszyny polerskie są jednak bardzo różnorodne, a co za tym idzie, mają nieco odmienne zastosowania.

Maszyny orbitalne

Polerka orbitalna, nieco zgodnie z nazwą działa w oparciu o ruchy wykonywane na orbitach, które mają kształt elipsy. Ten typ polerki zdecydowanie lepiej niż jakikolwiek inny sprawdzi się w przypadku tych osób, które jeszcze nie miały styczności z samodzielnym polerowaniem połowi lakierniczej w aucie, bądź ich doświadczenie w tej kwestii jest niewielkie. Ponadto jest to jedna z maszyn polerskich uważanych za zdecydowanie najbezpieczniejsze w użyciu.

Maszyny polerskie obrotowe

Polerki obrotowe to urządzania, które bardzo dobrze sprawdzą się przy wykorzystaniu ich w sytuacjach, gdy konieczna jest perfekcyjna korekcja samochodowego lakieru. Dzięki jej zastosowaniu lakier jest bardzo błyszczący, a auto wygląda niemal jak nowe. W przypadku tego rodzaju maszyn polerskich są dwie możliwości – można tu zastosować pady gąbczaste bądź wełniane. Polerka choć jest dość prosta w użyciu, to jednak polecana jest przede wszystkim tym osobom, które miały już niejednokrotnie styczność z tym bądź bardzo podobnym urządzeniem do polerowania lakieru. Ten typ polerki równie dobrze się sprawdzi w zestawieniu z pastami ściernymi, jak i jakimikolwiek innymi.