kupujemy używane auto

Jakie używane auto kupić?

Nowe auta prosto z salonu są dla wielu z nas wciąż o wiele za drogie. Natomiast funkcjonowanie bez samochodu wydaje się dzisiaj coraz trudniejsze. Dlatego wielu ludzi, zwłaszcza młodych kierowców, decyduje się na zakup używanego samochodu. Kilkuletnie auta potrafią być znacznie tańsze niż ich najnowsze odpowiedniki. Często za naprawdę rozsądną cenę można nabyć sprawne i zadbane auto.

Dlaczego warto kupić używane auto?

To oczywiście zależy, czy mamy zamiar kupić kilkuletnie auto, czy samochód z dwudziestoletnim przebiegiem. Kilkuletnie samochody używane wydają się być rozsądną inwestycją. Takie pojazdy często są w pełni sprawne i bardzo zadbane. Wyposażeniem nieznacznie lub wcale nie odbiegają od najnowszych modeli a ich utrzymanie jest znacznie tańsze niż koszty utrzymania nowego auta.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim na stan techniczny auta. Najważniejsze, aby auto było sprawne i bezwypadkowe. Dobrze, jeśli było serwisowane i posiada książeczkę serwisową. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na przebieg. Będziemy mogli wówczas ocenić czy samochód był intensywnie eksploatowany.

Gdzie kupić używane auto?

W Polsce popularne jest sprowadzanie aut z zagranicy. Zwłaszcza z Niemiec, Anglii, Holandii czy Francji. To faktycznie opłacalne, ponieważ auta na przykład z Niemiec często są w lepszej kondycji, mają mniejszy przebieg i często tylko jednego właściciela. Nas sąsiedzi częściej również zmieniają auta. Taka transakcja często jest również bardziej opłacalna pod względem finansowym. Pomimo dodatkowych kosztów związanych z rejestracją auta w kraju, można znaleźć atrakcyjną korzystnie ofertę i trochę zaoszczędzić. Można też udać się do serwisu lub dealera w Polsce i kupić auto w kraju. Tutaj również znaleźć można zadbane samochody w korzystnych cenach.